|
PURPOSE
|
|
|
|
|
APPLICATION
|
|
|
|
|
ADVANTAGES
|
|
|
|
|
MAIN SPECIFICATIONS
|
|
| Number of channels (connected devices) | 8 |
| Signal range | from -50 mV up to +50 mV |
| Operation mode | automatic message |
| Message interval | 120 s |
|
Power supply voltage:
|
|
| - DC mains | 24 V |
| Power consumption | ≤ 10 W |
| Output interface | RS-485-2W |
| Communication protocol | ASCII |
|
Operating conditions:
|
|
| - air temperature | -60°C to +80°C |
| - relative humidity | 0 - 100% |
| - atmospheric pressure | 60 - 110 kPa |
| Protection | IP 65 |
| Dimensions (L×W×H) | 200×200×120 mm |
| Weight | 3 kg |
| Life time | 10 years |
For the purchase of meteorological products, please contact:
+375 17 389 11 67 +375 17 389 11 02 meteo@peleng.by